Czym są tapety 3D na ścianę i dlaczego warto je mieć w swoim domu?

Ozdabianie pojedynczych ścian w wymyślne tapety to bardzo popularny w ostatnich latach trend. Charakteryzuje się on tym, że nie całe pomieszczenie, a tylko jedna ze ścian jest ozdobiona tapetą, która dodatkowo przedstawia coś bardzo charakterystycznego. Prym wśród takiego rozwiązanie wiodą tapety 3D.

Fototapety 3D – charakterystyka

W fototapetach 3D ich największą zaletą i czymś zupełnie nowym jest trójwymiarowość, czyli nadruk, który sprawia wrażenie, jakby nie był płaski, tylko właśnie wielowymiarowy. Jest to coś zupełnie nowego, coś, co zmienia zupełnie sposób postrzegania danego obrazu i sprawia, że pomieszczenie wydaje się przed to większe. Wrażenie 3D jest stworzone dzięki temu specjalnej perspektywie obrazu, który tak naprawdę nie jest nadrukowany w technologii 3D, dwukolorowej i nie trzeba go oglądać przez specjalne okulary.

Zastosowanie i główne motywy

Choć może się wydawać, że tapety 3D na ścianę są na tyle oryginalne i nietypowe, że w zasadzie ciężko znaleźć dla nich dobre miejsce, to wybór oferowany przez producentów sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie i swojego domu. Począwszy od tapet, które przedstawiają różnego rodzaju geometryczne wzory, poprzez rośliny, zwierzęta i wreszcie krajobrazy, które sugerują nam, że właśnie przenieśliśmy się do amazońskiej puszczy lub na sawannę. Wszystkie te tapety mają jeszcze jeden wspólny punkt. Poza tym, że są w formacie 3D, są także bardzo wyraziste i z pewnością nie należą do tapet, które giną pośród mebli i dodatków.

Wybierając tapetę 3D na ścianę, należy kierować się tym, aby była ona tak wkomponowana w całe pomieszczenie, żeby nie dominowała nad nim, ale jednocześnie była tym punktem charakterystycznym. Należy także pamiętać, że bardzo łatwo sprawić, że pomieszczenie z taką właśnie wyrazistą tapetą stanie się tandetne. Warto kierować się poczuciem estetyki i pamiętać, że w wielu przypadkach mniej, znaczy więcej. Tutaj sprawdza się to jak ulał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Releated

Sposób na niezwykłe wnętrze, czyli fototapety

Jeszcze do niedawna fototapety kojarzone były raczej negatywnie. Przedstawiały głównie krajobrazy i w połączeniu z meblościankami i „wypoczynkami” ozdabiały niejedno polskie mieszkanie z dużej płyty. Obecnie fototapety to prawdziwe dzieła sztuki, które niejednokrotnie są doskonałym sposobem na odświeżenie wnętrza, na dodanie mu charakteru, a także na sprawienie, że stanie się ono bardziej spersonalizowane. Jakie fototapety […]

Jak urządzić sypialnie z wykorzystaniem fototapety?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym przede wszystkim najważniejsze jest to, żeby było ono przytulne, ciepłe i pozwalało na relaks. Możliwe jest to dzięki kilku trikom, a także wykorzystywaniu różnych wzorów, kolorów i materiałów. Jedną z rzeczy, o której warto wspomnieć w kontekście sypialni, są fototapety. Jak urządzić sypialnie z jej wykorzystaniem, i nie tylko? Jakie […]