Fototapeta w kuchni – hit, czy kit?

W przypadku kuchni z reguły sposób jej aranżacji i urządzenia jest bardzo łatwy. Nie ma tutaj zbyt dużego pola na manewru, ponieważ są stałe elementy, które muszą się w niej znaleźć, musi zostać oddany jej charakter, znaleźć się miejsce na sprzęt AGD. Jedyne, w czym naprawdę można „zaszaleć” to elementy aranżacji dotyczące kolorystyki i dodatków.

Jedną z bardziej popularnych ostatnio rzeczy są fototapety do kuchni, które zastępują płytki, są elementem dekoracyjnym jednej ze ścian, bądź pokrywają wszystkie ściany. Fototapety mają jednak tak samo wielu przeciwników, co zwolenników. Jak to z nimi jest?

Fototapety jako alternatywa dla płytek

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie fototapet jest umieszczenie ich tam, gdzie z reguły umieszczane są płytki, czyli za szafkami. Fototapety te bardzo często przedstawiają motywy kulinarne, takie jak ziarna kawy, nasiona, owoce, czy warzywa. Oczywiście sama fototapeta nie przetrwa brudu tłuszczu i innych ewentualnych zanieczyszczeń, które są efektem uboczym gotowania, dlatego też, taka fototapeta jest dodatkowo przykrywana szklem , bądź szybą plexi.

Jest to podwójnie ciekawe rozwiązanie. Po pierwsze dlatego, że szkło i szyby są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, dużo łatwiejsze wbrew pozorom niż płytki ceramiczne i fugi. Ponadto nadają wnętrzu jedynego w swoim rodzaju charakteru, który jest nie tylko niepowtarzalny, ale trudny do powtórzenia gdziekolwiek indziej.

Fototapeta do kuchni jako element dekoracyjny

Innym zastosowaniem fototapety, jest sprawienie, że będzie ona elementem dekoracyjnym. Może posłużyć jako dekoracja jednej ze ścian, nadając jej ciekawego i nietypowego charakteru. Fototapeta do kuchni nie musi prezentować wyłącznie motywów jedzenia. Może przedstawiać krajobraz z naszego ulubionego rejonu kulinarnego, albo przenosić nas w inne miejsce, które dobrze się nam kojarzy, które lubimy i które napędza nasz apetyt i chęci do gotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Releated

Sposób na niezwykłe wnętrze, czyli fototapety

Jeszcze do niedawna fototapety kojarzone były raczej negatywnie. Przedstawiały głównie krajobrazy i w połączeniu z meblościankami i „wypoczynkami” ozdabiały niejedno polskie mieszkanie z dużej płyty. Obecnie fototapety to prawdziwe dzieła sztuki, które niejednokrotnie są doskonałym sposobem na odświeżenie wnętrza, na dodanie mu charakteru, a także na sprawienie, że stanie się ono bardziej spersonalizowane. Jakie fototapety […]

Czym są tapety 3D na ścianę i dlaczego warto je mieć w swoim domu?

Ozdabianie pojedynczych ścian w wymyślne tapety to bardzo popularny w ostatnich latach trend. Charakteryzuje się on tym, że nie całe pomieszczenie, a tylko jedna ze ścian jest ozdobiona tapetą, która dodatkowo przedstawia coś bardzo charakterystycznego. Prym wśród takiego rozwiązanie wiodą tapety 3D. Fototapety 3D – charakterystyka W fototapetach 3D ich największą zaletą i czymś zupełnie […]