Jak uczynić dom bardziej przytulnym

Bardzo popularne przez ostatnie kilka lat style skandynawskie sprawiły, że wiele nowopowstałych wnętrz domów wygląda jak katalogi popularnych sklepów. Dużo bieli, szarości i drewna. O ile jest to bardzo minimalistyczny styl i to jest jego dużym atutem, łatwo wpaść w sidła smutnej nudy, zwłaszcza, że pogoda w polsce nie pozwala na to, aby kazdego dnia wnętrza wypełniały się po brzegi słońcem. W jaki sposób zatem zmienić takie wnętrze w bardziej przytulne?

  • Otaczaj się poduszkami. Poduszki są absolutnie zawsze dobrym dodatkiem. Sprawiają, że kanapy stają się miększe i wygodniejsze. Kolorowe poszewki, przełamujące zupełnie kolorystykę wnętrz ożywiają przestrzeń i dają jej nowe życie, tchnienie radości. Ponadto poduszki są bardzo uniwersalne i mają szereg ciekawych zastosowań.
  • Obrazy do salonu. Nie ma nic bardziej nudnego niż gołe ściany. Niestety często mamy problem z ich zaaranżowaniem. Wieszamy pojedyncze obrazy w przypadkowy sposób i przez to wprowadzamy chaos i bałagan. Warto więc zadbać o to, żeby obrazy wisiały nie tylko w sposób przemyślany, ale także tworzyły kompozycje.
  • Rośliny. Nic tak bardzo nie ożywia przestrzeni jak rośliny. Bardzo popularne ostatnio monastery z dużymi liśćmi, skrzydłokwiaty oczyszczające powietrze. Miłośnicy mało wymagających roślin równie znajda coś dla siebie, np kaktusy bądź sukulenty. W przypadku roślin najważniejsze jednak jest to, żeby utrzymywać je zdrowe, zielone i rosnące. Zaniedbane i zwiędłe rośliny tylko oszpeca dodatkowo wnętrze. Ponadto rośliny są pewnego rodzaju tchnieniem życia bo to przecież żywe rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Domowe biuro – o czym pamiętać

Kiedy tworzysz coś na kształt domowego biura, pamiętać należy o kilku ważnych kwestiach, dzięki którym pomieszczenie to będzie niw tylko bardzo funkcjonalne, ale przede wszystkim będzie posiadało wszystko to, co jest absolutnie obowiązkowe w pomieszczeniu przeznaczonym do pracy. Jak to zatem zrobić? Najważniejsze jest to, żeby w biurze znalazło się odpowiednio dużo mebli. Meble te […]

Od czego zacząć urządzanie domu?

Budując nowy dom bardzo chccemy już w nim mieszkać, już w nim przebywać, już się do niego wprowadzić. To oczywiste. Niestety materiały wykończeniowe są dużo droższe niż materiały budowlana, dlatego też często dzieje się tak, że właściciele urządzają po jenym pomieszczeniu i już w danym domu mieszkają. Najpierw łazienka Zdecydowanie najpotrzebniejszym pomieszczeniem w całym domu […]