Jak uczynić dom bardziej przytulnym

Bardzo popularne przez ostatnie kilka lat style skandynawskie sprawiły, że wiele nowopowstałych wnętrz domów wygląda jak katalogi popularnych sklepów. Dużo bieli, szarości i drewna. O ile jest to bardzo minimalistyczny styl i to jest jego dużym atutem, łatwo wpaść w sidła smutnej nudy, zwłaszcza, że pogoda w polsce nie pozwala na to, aby kazdego dnia wnętrza wypełniały się po brzegi słońcem. W jaki sposób zatem zmienić takie wnętrze w bardziej przytulne?

  • Otaczaj się poduszkami. Poduszki są absolutnie zawsze dobrym dodatkiem. Sprawiają, że kanapy stają się miększe i wygodniejsze. Kolorowe poszewki, przełamujące zupełnie kolorystykę wnętrz ożywiają przestrzeń i dają jej nowe życie, tchnienie radości. Ponadto poduszki są bardzo uniwersalne i mają szereg ciekawych zastosowań.
  • Obrazy do salonu. Nie ma nic bardziej nudnego niż gołe ściany. Niestety często mamy problem z ich zaaranżowaniem. Wieszamy pojedyncze obrazy w przypadkowy sposób i przez to wprowadzamy chaos i bałagan. Warto więc zadbać o to, żeby obrazy wisiały nie tylko w sposób przemyślany, ale także tworzyły kompozycje.
  • Rośliny. Nic tak bardzo nie ożywia przestrzeni jak rośliny. Bardzo popularne ostatnio monastery z dużymi liśćmi, skrzydłokwiaty oczyszczające powietrze. Miłośnicy mało wymagających roślin równie znajda coś dla siebie, np kaktusy bądź sukulenty. W przypadku roślin najważniejsze jednak jest to, żeby utrzymywać je zdrowe, zielone i rosnące. Zaniedbane i zwiędłe rośliny tylko oszpeca dodatkowo wnętrze. Ponadto rośliny są pewnego rodzaju tchnieniem życia bo to przecież żywe rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Releated

Domowe biuro – o czym pamiętać

Kiedy tworzysz coś na kształt domowego biura, pamiętać należy o kilku ważnych kwestiach, dzięki którym pomieszczenie to będzie niw tylko bardzo funkcjonalne, ale przede wszystkim będzie posiadało wszystko to, co jest absolutnie obowiązkowe w pomieszczeniu przeznaczonym do pracy. Jak to zatem zrobić? Najważniejsze jest to, żeby w biurze znalazło się odpowiednio dużo mebli. Meble te […]

Od czego zacząć urządzanie domu?

Budując nowy dom bardzo chccemy już w nim mieszkać, już w nim przebywać, już się do niego wprowadzić. To oczywiste. Niestety materiały wykończeniowe są dużo droższe niż materiały budowlana, dlatego też często dzieje się tak, że właściciele urządzają po jenym pomieszczeniu i już w danym domu mieszkają. Najpierw łazienka Zdecydowanie najpotrzebniejszym pomieszczeniem w całym domu […]