Jak urządzić sypialnie z wykorzystaniem fototapety?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym przede wszystkim najważniejsze jest to, żeby było ono przytulne, ciepłe i pozwalało na relaks. Możliwe jest to dzięki kilku trikom, a także wykorzystywaniu różnych wzorów, kolorów i materiałów. Jedną z rzeczy, o której warto wspomnieć w kontekście sypialni, są fototapety. Jak urządzić sypialnie z jej wykorzystaniem, i nie tylko?

Jakie kolory do sypialni?

W sypialni spędzamy ostatnie chwile w ciągu dnia i pierwsze chwile w ciągu dnia. Wiele osób twierdzi, że najlepsze kolory to kolory ciemne, które pozwalają łatwiej zasnąć i nie odbijają światła. Problem jednak w tym, że kolory te może i pomagają w zaśnięciu, ale zupełnie nie pomagają w rześkim wstawaniu. Dlatego najlepsze barwy do sypialnie to te neutralne bądź rzeczywiście ciemne, jednak przełamana jasnymi motywami. Świetnie sprawdzają się tutaj wszelkiego rodzaju ciemne tapety z jasnymi motywami kwiatów, czy roślin, a także fototapety.


Fototapeta do sypialni to bardzo dobre rozwiązanie dla osób nie do końca zdecydowanych, które jednocześnie lubią spokój i harmonie, jednak potrzebują mocnego akcentu, który stawia na nogi. Dzięki pojedynczym fototapetą, które powinny być wykorzystywane głównie na jedej ze ścian danego pomieszczenia, łatwo uzyskać efekt charakternego pomieszczenia z tak zwanym pazurem. Wszystko jednak zależy od motywu znajdującego się na tapecie.

Jaka tapeta, taka sypialnia

Wśród tapet do sypialni królują te z motywami zwierzęcymi. Z jakiegoś powodu to właśnie one zdobywają serca dekoratorów i projektantów. Poza zwierzętami często wybierane są także tapety bardzo proste, z motywami geometrycznymi, a nawet takie wielowymiarowe. Najczęściej ozdabiają one ścianę za łóżkiem, dzięki czemu nie jest zabierana przestrzeń z innych ścian pomieszczenia.

To, jaką fototapetę wybierzemy, rzutować będzie na charakter sypialni, czy będzie ona bardziej spokojna i relaksująca, czy może zwierzęca i dzika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Releated

Sposób na niezwykłe wnętrze, czyli fototapety

Jeszcze do niedawna fototapety kojarzone były raczej negatywnie. Przedstawiały głównie krajobrazy i w połączeniu z meblościankami i „wypoczynkami” ozdabiały niejedno polskie mieszkanie z dużej płyty. Obecnie fototapety to prawdziwe dzieła sztuki, które niejednokrotnie są doskonałym sposobem na odświeżenie wnętrza, na dodanie mu charakteru, a także na sprawienie, że stanie się ono bardziej spersonalizowane. Jakie fototapety […]

Czym są tapety 3D na ścianę i dlaczego warto je mieć w swoim domu?

Ozdabianie pojedynczych ścian w wymyślne tapety to bardzo popularny w ostatnich latach trend. Charakteryzuje się on tym, że nie całe pomieszczenie, a tylko jedna ze ścian jest ozdobiona tapetą, która dodatkowo przedstawia coś bardzo charakterystycznego. Prym wśród takiego rozwiązanie wiodą tapety 3D. Fototapety 3D – charakterystyka W fototapetach 3D ich największą zaletą i czymś zupełnie […]