Sposób na odświeżenie wnętrza małego mieszkania

Małe mieszkania mają to do siebie, że bardzo trudno jest znaleźć złoty środek na ich łatwy i szybki remont. Aneks kuchenny, który jest integralną częścią całości mieszkania, dodatkowo sprawia, że jakiekolwiek zmiany w obrębie tegoż zmieniają cały charakter wnętrza. Jest jednak kilka prostyh sposób na odświeżenie mieszkania bez konieczności przeprowadzenie gruntownych remontów. Oto kilka z nich.

1. Nowe meble wypoczynkowe

Kanapa czy kanapa, które są najczęściej główną częścią każdego z mieszkań, zwłaszcza kawaler lub mieszkań z aneksem kuchennym. Nie tylko znajdują się w centrum, jeśli chodzi o zastosowanie i użyteczność, ale także jako pierwsze zwracają na siebie uwagę. Dlatego też zmieniając je, wymieniając na nowe, w bardzo łatwy sposób można dokonać całkowitej transformacji mieszkania. Jeśli do tej pory Stawialiście na skórzane meble, spróbujcie teraz materiałowych, które są dużo lżejsze i nie tylko odświeżają, ale także nadają nowoczesnego charakteru.

2. Fototapety na ścianę

Innym sposobem na bardzo szybkie odświeżenie wnętrza mieszkania, a do tego także nadane mu jedynego i niepowtarzalnego charakteru są fototapety na ścianę. Znaleźć możecie fototapety, które przedstawiają motywy zwierzęce, motywy geometryczne, motywy roślinne. Do bardzo popularnych należą z pewnością motywy krajobrazowe. Dużą zaletą fototapet jest to, że można je bardzo łatwo zamontować nawet bez przesuwania mebli, jest to bowiem bezinwazyjne działanie. Fototapety na ścianę są przyklejane podobnie jak zwykłe fototapety, na specjalny klej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Releated

Sposób na niezwykłe wnętrze, czyli fototapety

Jeszcze do niedawna fototapety kojarzone były raczej negatywnie. Przedstawiały głównie krajobrazy i w połączeniu z meblościankami i „wypoczynkami” ozdabiały niejedno polskie mieszkanie z dużej płyty. Obecnie fototapety to prawdziwe dzieła sztuki, które niejednokrotnie są doskonałym sposobem na odświeżenie wnętrza, na dodanie mu charakteru, a także na sprawienie, że stanie się ono bardziej spersonalizowane. Jakie fototapety […]

Czym są tapety 3D na ścianę i dlaczego warto je mieć w swoim domu?

Ozdabianie pojedynczych ścian w wymyślne tapety to bardzo popularny w ostatnich latach trend. Charakteryzuje się on tym, że nie całe pomieszczenie, a tylko jedna ze ścian jest ozdobiona tapetą, która dodatkowo przedstawia coś bardzo charakterystycznego. Prym wśród takiego rozwiązanie wiodą tapety 3D. Fototapety 3D – charakterystyka W fototapetach 3D ich największą zaletą i czymś zupełnie […]