Stwórz niezwykły salon dzięki fototapecie

Dekoracja salonu to zdecydowanie największa frajda. Jest to z reguły jedno z największych pomieszczeń w domu, które spełnia jednocześnie niezliczoną ilość funkcji, i które gromadzi wszystkich domowników. Możliwości urządzenia i zaaranżowania tego pokoju są tak duże, że łatwo dostać zawrotu głowy. Jedną z ciekawych i popularnych ostatnio dekoracji są fototapety. Ich główna funkcja jest dekoracyjna, jednak coraz częściej są używane także jako o prostu wykończenia ścian.

Rodzaje fototapet i najpopularniejsze motywy

W przypadku fototapety do salonu najpopularniejsze są te, które przedstawiają neutralne motywy, czyli motywy geometryczne, a także motywy roślinne, zwierzęce, tapety ze zwierzętami i krajobrazy. Umieszczenie w salonie tego rodzaju dodatku sprawia, że pomieszczenie dostaje specjalnego i niezwykłego charakteru. Ponadto jest to również sposób na personalizację nie tylko tego jednego pokoju, ale nadanie charakteru całemu domu.

Jak zaaranżować salon z użycim fototapety?

Przede wszystkim należy pamietać, że im mniej, tym lepiej i zasada to obowiązuje także w przypadku urządzania różnych pomieszczeń. Salon, jako iż używany jest jako pokój dzienny, miejsce przyjmowania gości, jadalnia, miejsce pracy i zabawy dzieci bardzo łatwo pogubić się w jego aranżacji i zrobić prawdziwy bałagan. Dlatego należy bardzo delikatnie i z dużym dystansem podchodzić do urządzania salonu, aby nie przesadzić w żadną ze stron. Umiar jest tutaj jak najbardziej potrzebny.

Podobnie jest z tapetami.jeśli stawiamy na jakiś jeden główny motyw, czy charakterystyczna rzecz, którą może być zarówno kanapa, duży telewizor, stylowy stolik, czy właśnie fototapeta. Wyrazista fototapeta bardzo dobrze sprawdzi się, jako element na jednaj ze ścian lub jako część ściany. Warto ponadto pamiętać o tym, że nie powinno się używać jej na wszystkich ścianach w salonie, ponieważ może całkowicie przytłoczyć pozostałe elementy i meble.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Releated

Sposób na niezwykłe wnętrze, czyli fototapety

Jeszcze do niedawna fototapety kojarzone były raczej negatywnie. Przedstawiały głównie krajobrazy i w połączeniu z meblościankami i „wypoczynkami” ozdabiały niejedno polskie mieszkanie z dużej płyty. Obecnie fototapety to prawdziwe dzieła sztuki, które niejednokrotnie są doskonałym sposobem na odświeżenie wnętrza, na dodanie mu charakteru, a także na sprawienie, że stanie się ono bardziej spersonalizowane. Jakie fototapety […]

Czym są tapety 3D na ścianę i dlaczego warto je mieć w swoim domu?

Ozdabianie pojedynczych ścian w wymyślne tapety to bardzo popularny w ostatnich latach trend. Charakteryzuje się on tym, że nie całe pomieszczenie, a tylko jedna ze ścian jest ozdobiona tapetą, która dodatkowo przedstawia coś bardzo charakterystycznego. Prym wśród takiego rozwiązanie wiodą tapety 3D. Fototapety 3D – charakterystyka W fototapetach 3D ich największą zaletą i czymś zupełnie […]