Urządzanie pokoju dla starszego dziecka

Jedną z najtrudniejszych rzeczy, przed którą stają rodzice, jest urządzenia pokoju dziecka, który będzie jednocześnie odpowiadał jego gustom i tym, co ono lubi, a dodatkowo będzie w miarę uniwersalny i nie będzie konieczności zmiany całego wystroju po roku, czy dwóch. Na co zatem postawić, żeby pokój dziecięcy przetrwał bez zmian przez wiele lat?

Neutralne i uniwersalne meble

W przypadku pokojów dziecięcych zdecydowanie najlepiej stawiać na neutralne meble, z których koloru i wzoru dziecko po prostu nie wyrośnie. To bardzo ważne, ponieważ kupując dziecku łóżko z motywem jego ulubionych postaci z bajek, więcej niż pewne, że po dwóch latach łóżko to będzie już nieaktualne ponieważ pojawią się inne postaci, inne bajki i filmy i inne dziecko nie będzie chciało w tym łóżku spać.

Warto także pomyśleć o meblach, które rosną wraz z dzieckiem, czyli biurka, któremu można podnieść nogi, łóżko, które można rozłożyć, krzesła, które można podnieść i wiele wiele innych.

Ciekawa fototapeta

Inną ciekawą rzeczą, jeśli chodzi o wystrój pokoju dziecięcego, są fototapety. Ich największą zaletą jest to, że są bardzo proste w montażu. Wybierając ciekawy i charakterystyczny moty, np. fototapeta – las, zyskujemy dodatkowe możliwości aranżacyjne pomieszczenia. Może to być zarówno leśna kryjówka, leśny dom dla zwierzaków, albo po prostu spokojna chatka w dziczy.

Podczas urządzania dziecięcego pokoju warto połączyć to, co lubią najbardziej nasze dzieci z tym, co pozwoli na szybkie i łatwe aranżacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Releated

Sposób na niezwykłe wnętrze, czyli fototapety

Jeszcze do niedawna fototapety kojarzone były raczej negatywnie. Przedstawiały głównie krajobrazy i w połączeniu z meblościankami i „wypoczynkami” ozdabiały niejedno polskie mieszkanie z dużej płyty. Obecnie fototapety to prawdziwe dzieła sztuki, które niejednokrotnie są doskonałym sposobem na odświeżenie wnętrza, na dodanie mu charakteru, a także na sprawienie, że stanie się ono bardziej spersonalizowane. Jakie fototapety […]

Czym są tapety 3D na ścianę i dlaczego warto je mieć w swoim domu?

Ozdabianie pojedynczych ścian w wymyślne tapety to bardzo popularny w ostatnich latach trend. Charakteryzuje się on tym, że nie całe pomieszczenie, a tylko jedna ze ścian jest ozdobiona tapetą, która dodatkowo przedstawia coś bardzo charakterystycznego. Prym wśród takiego rozwiązanie wiodą tapety 3D. Fototapety 3D – charakterystyka W fototapetach 3D ich największą zaletą i czymś zupełnie […]